Zware vintage presse-papier met luchtbellen erin.
Het is een fraai ontwerp van Asta Strömberg, een bekende Zweedse glaskunstenares/ontwerpster.
Deze onderop gesigneerde presse-papier is gemaakt bij de Strömbergshyttan glasfabriek in de jaren ’70.
Asta Strömberg (1916–2011) was een van de toonaangevende glaskunstenaars van Zweden in de 20e eeuw. Ze werkte voor de glasfabriek van Strömbergshyttan in de jaren 1940-1970. Asta was een vooraanstaand ontwerper van dikwandig kunstglas met geometrische vormen en klassieke uitstraling. Haar kunstenaarschap is vertegenwoordigd in het Zweeds Nationaal Museum voor Kunst en Design.
Vroeger had eigenlijk iedereen wel een presse-papier in huis; een voorwerp met enigszins gewicht, geplaatst op papierwerk, dat voorkwam dat de papieren weg konden waaien. Makkelijk op te bergen in een lade, dus niet te groot en zo esthetisch mogelijk. Uiteindelijk is de presse-papier (vertaald; papier gewicht) uitgegroeid naar een kunstobject, door velen verzameld.
Mooie antieke hutkoffer/scheepskist.
Hij is gemaakt van hout, voorzien van metalen handvatten en houten stootlatten.
Deze fraaie kist biedt voldoende ruimte om allerhande spullen in op te bergen.
Door zijn vorm en de mooie verweerde uitstraling lijkt de hutkoffer op een echte schatkist.
Let op: Dit artikel kan niet worden verzonden maar enkel worden opgehaald bij onze winkel!
Mooie antieke Arabische messing koffiepot met lederen geweven handvat. De pot is voorzien van een stempel, zie foto’s.
De dallah’s zoals we ze nu kennen zijn uitgevonden door de familie Raslan (al Saif) eind 18e eeuw.
Deze werden zo populair dat ze nagemaakt zijn door de gehele streek tot heden aan toe.
De originele dallah’s van Raslan en zijn zonen worden verkocht op veilingen voor duizenden euro’s.
Sierbord, uitgevoerd in Delfts Blauw met de afbeelding van een zeeman met pijp in de haven.
Aan de achterkant zitten gaatjes met een lus voor bevestiging aan de wand.
Gemaakt door Boch Freres La Louviere België.
Zeer fraai vormgegeven antieke hotelbel, ook wel tafelbel of receptiebel genoemd.
De bel is geheel gemaakt van koper/messing en heeft mooie sierlijke details.
Artikelen in de winkelwagen zijn niet gereserveerd. Zolang de betaling nog niet is afgerond zijn de artikelen ook voor anderen verkrijgbaar, online of in onze winkel.
Nieuw: Parels Workshops!
Sinds kort organiseren we maandelijks leuke creatieve en circulaire workshops! Schrijf je snel in en doe mee!
Klik HIER voor meer informatie en om je aan te melden.
Parels Leenboxen
Op zoek naar gereedschap, bestek
en servies voor je aankomende diner,
spelletjes of de benodigdheden voor
een kinderfeest?
Leen dan geheel gratis één van
de Leenboxen van Parels!